Klaipėdos dramos teatras

Nors Klaipėdos teatro tiksli įkūrimo data nežinoma, nuo XVIII a. savo istoriją skaičiuojantis namas – seniausias teatro pastatas Lietuvoje.

Klaipėdos teatro darbuotojų pasakojimu, archyviniuose miesto planuose netoli pilies griovių ir Danės upės yra pažymėtas kvadratinio plano pastatas, pavadintas „Komedijų namai“, kuris anksčiau, tikriausiai, buvo naudojamas kariniams tikslams.

Po 1818 m. naujam teatro pakilimui turėjo įtakos pragmatiškas vokiečių pirklys Ulbrichas. Jam miško prekybos bendrovė nemokamai leido naudotis vienu mediniu laikinu pastatu, kuriame pirklys įrengė 200 vietų salę ir atidarė teatrą.

Dėl avarinės pastato būklės duris teatras užvėrė dar 2007 ir tik 2012m atradus lėšų rekonstrukcijai, po daugiau nei tris metus vykusios rekonstrukcijos 2015m atvėrė duris atnaujintas teatras.

Buvo be galo didelė garbė prisidėti prie šio istorinio pastato apšvietimo koncepsijos kūrimo. Pastatas vakare atgyja naujam gyvenimui, todėl yra labai svarbu, perteikti ir pabrėžti pastato išskirtinumą. Tamsiuoju paros metu nesudarkyti jo tapatybės. Stengėmės kiek galima labiau apšvietimu pabrėžti ir išskirti pastato architektūrą. Ir tai puikiai pavyko. Dabar tamsiuoju paros metu Klaipėda atgyja vakariniam gyvenimui su puikiu traukos centru.

Fotografas: A. Kubaitis